Forum kursu metodyki harcerskiej i starszoharcerskiej

Forum kursu metodyki harcerskiej i starszoharcerskiej


#1 2012-07-21 18:43:41

 Łukasz Kochowski

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-21
Posty: 12
Punktów :   
Hufiec: Gdańsk - Przymorze
Stopień: phm/HO
Otwarta próba: HR

O sobie

Poniżej każdy przedstawia się pisząc kilka zdań o sobie. Chętni i ambitni mogą umieścić zdjęcie, co może być wyzwaniem, gdyż nie jest to takie łatwe na tym forum


Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym… Stawiajcie wyzwania

Jan Paweł II

Offline

 

#2 2012-07-21 23:14:40

 Paweł Spychalski

Nowy użytkownik

1016083
Call me!
Skąd: Bytonia
Zarejestrowany: 2012-07-21
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: O sobie

Trochę o sobie? Hm...

Mam na imię Paweł. Urodziłem się 16 września 1995 roku w Starogardzie Gdańskim. Uczęszczam tam do Zespołu Szkół Ekonomicznych na profilu Technik Informatyk. Od września czeka mnie druga klasa.
Moje zainteresowania opierają się na mojej przyszłości, a co z tym idzie, mają duży związek z profilem klasy na jaki się udałem. Informatyka(w szerokim pojęciu tego słowa), to właśnie to czym się zajmuję. Aktualnie na podłodze w moim pokoju leży komputer, który składam. ;P Prócz komputerów w moim życiu pojawiła się druga pasja, jaką jest ASG - http://pl.wikipedia.org/wiki/ASG. Lubię dużo czytać. Są to w większości książki o tematyce informatycznej, harcerskiej, ale również kryminały, powieści detektywistyczne czy przygodowe. Od pewnego czasu zainteresowałem się grą w szachy.

Ciut o moim harcerskim środowisku.

Należę do 7 Drużyny Harcerskiej "Gryf" imienia Lecha Bądkowskiego. Pełnię tam funkcję przybocznego. Moim drużynowym, a zarazem komendantem Hufca ZHP Czarna Woda, jest Ireneusz Czaja. Odbywamy cotygodniowe zbiórki wraz z sąsiednią 4 Drużyną Harcerską „Kotwica” im. Księcia Świętopełka II Wielkiego. Z początku 7 drużyna była drużyną męską, jednak stosunkowo niedawno pojawił się zastęp żeński. Aktualnie posiadam stopień odkrywcy, jednak mam otwartą próbę na stopień harcerza orlego(wliczając w to zadania z ćwika).

Jeżeli o czymś "zapomniałem"(bo jak można zapomnieć czegoś w luźnym tekście o sobie?), to proszę pytać. ;P


Pozdrawiam i Czuwaj!

Imperare sibi maximum est imperium - panować nad sobą to najwyższa władza.

Seneka Młodszy

Offline

 

#3 2012-07-22 15:12:42

 Krzysztof Wiśniewski

Nowy użytkownik

3503785
Skąd: Tczew
Zarejestrowany: 2012-07-21
Posty: 4
Punktów :   
Hufiec: Tczew
Stopień: młodzik
Otwarta próba: cwik
WWW

Re: O sobie

O mnie jako o mnie:
Jestem Krzysiek i mam 16(nooooo prawie )lat. Pochodzę z Tczewa, i tam też mieszkam i działam. Od września czeka mnie Technikum nr 4(znane także jako "Zespół Szkół Łączności") w Gdańsku na profilu technik elektronik pod patronatem PG. Interesuję się(oprócz ZHP oczywiście ) mangą, anime i tym podobnymi rzeczami związanymi z Japonią.Drugą pasją jest modelarstwo redukcyjne, lubię sklejac czołgi, i inne tego typu pojazdy lądowe. Dużo czytam, najczęściej książki SF i wojenne, ale jeśli znajdzie się coś ciekawego, to z chęcią przeczytowywuję ;D.
O mnie jako o harcerzu:
Aktualnie jestem członkiem 23 Tczewskiej Drużyny Harcerskiej "Fatamorgana". Moje jestestwo w tej drużynie można określic jako "przybocznego bez sznura", I aktualnie formuję patrol starszoharcerski, z którego może wyjśc ciekawa drużyna. Cały czas tułam się z nieszczęsnym młodzikiem, ale jestem na ostatniej prostej do zamknięcia próby wędrowniczej, a co za tym u mnie idzie, i cwika.

Posumowując, jestem zwykłym, szarym nastolatkiem, różniącym się od innych tym, że mam swoją pasję, i lubię to co robię.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof Wiśniewski (2012-07-25 12:04:14)

Offline

 

#4 2012-07-24 17:05:10

Paulina Kalinowska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: O sobie

Nazywam się Paulina :) Moją największą i najważniejszą pasją (oprócz harcerstwa; ) jest muzyka. Gram na altówce, skrzypcach i pianinie, a także śpiewam w chórach i zespołach, co umożliwia mi szkoła muzyczna II stopnia. Najbardziej interesuje mnie reżyseria dźwięku, która łączy moje artystyczne zamiłowania z raczej ścisłym umysłem i zapędami humanistycznymi ;) Ponadto, bardzo lubię malować i rysować, ale niestety ostatnio brakuje mi już na to trochę czasu. Kocham też taniec, zwłaszcza towarzyski i modern jazz;) Działam w różnych akcjach wolontariackich i marzę o wyjeździe na wolontariat do Ameryki Południowej: )

W harcerstwie pełnię funkcję przybocznej w żeńskiej drużynie harcerskiej. Pracuję z harcerkami (młodszymi). Nasza drużyna należy do wielopoziomowego szczepu, w którym są jeszcze 3 inne drużyny oraz gromada zuchowa. Współprowadzę także Zastęp Zastępowych. Należę do Harcerskiego Klubu Ratowniczego. Mam stopień samarytanki, otwieram właśnie próbę na HO, mam otwartą próbę przewodnika.

Myślę, że tyle wystarczy na krótką notkę "o sobie" :) Pozdrawiam, w razie czego odpowiem na pytania ;)

Offline

 

#5 2012-07-24 22:56:02

 Agnieszka Gawroń

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Mam na imię Agnieszka, choć kiedy ktoś zwraca się tak do mnie, nie przywykłam reagować, gdyż wszyscy znajomi i rodzina mówią do mnie Gusia. Mam 18 lat i jestem szczęśliwa.
Za rok matura, matfiz, ale nie jestem umysłem ścisłym. Po prostu lubię matematykę. Po liceum wybieram się na filologię angielską. Gram na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, na klawiszach i na nerwach Uwielbiam podróżować, zwłaszcza stopem. Kocham koncerty muzyki rockowej, punkowej, metalowej.

W harcerstwie jestem od 6 lat. Należę do 5 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Leśni" z Somonina, hufiec Kartuzy. W drużynie jestem odpowiedzialna za oprawę muzyczną ognisk, świeczkowisk itp. i uczę młodszych harcerzy piosenek i pląsów. Lubię pracować z dziećmi, toteż zamierzam w przyszłości założyć gromadę zuchową. Czuwaj!

Offline

 

#6 2012-07-27 20:17:52

 gradzik.sandra

Nowy użytkownik

13459323
Zarejestrowany: 2012-07-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Hejka .  ;D
Jestem Sandra i od 21.03.1996 roku chodzę sobie po tym świecie, czyli coś około 16 lat .
Pochodzę z Bydgoszczy, ale nie wiem czemu wylądowałam w Czarnej Wodzie, gdzie obecnie mieszkam .
Od zawsze chciałam być aktorką, ale po jednym z biwaków zorganizowanych przez jedną z drużyn naszego hufca wszystko obróciło się o 180 stopni - rezygnowałam z aktorstwa i idę Od września idę do II LO w Starogardzie Gdańskim, na profil biol-chem .  xd
na medycynę . 
Brzdąkam sobie trochę na gitarze, ale to tylko tak dla siebie, rzadko kto ma możliwość tego posłuchać .
Nie lubię siedzieć za długo w jednym miejscu, lubię jak coś się dzieje, jaki i również różnego rodzaju wędrówki .  ;D
Kocham biwaki i poznawanie nowych ludzi, choć na początku jestem nieśmiała, ale z biegiem czasu się rozkręcam .  xd

W harcerstwie jestem od 2003 roku, czyli 9 lat . 
Obecnie należę do 10 Drużyny Harcerskiej „Ziemianie” im. Mikołaja Kopernika, hufiec Czarna Woda, gdzie pełnie funkcję przybocznej .

Pozdrawiam .  ;p

Offline

 

#7 2012-07-30 12:57:38

 Sandra Wojaczek

Nowy użytkownik

24632468
Zarejestrowany: 2012-07-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: O sobie

Witam ;D
Nazywam się Sandra Urodziłam się 25 października 1995 roku. Mieszkam w Lipuszu, w powiecie Kościerskim. Obecnie uczęszczam do LO na profilu biologiczno angielskim, co widać po wieku od września będę w drugiej klasie.. Poza szkołą, lubię bardzo podróże i kocham muzykę, gram na gitarze
Jeśli chodzi o harcerstwo to, hm w sumie ZHP jest dla mnie wszystkim.. Są tam dzieci, które uwielbiam, jest muzyka, są biwaki i ogniska, ale także wiele innych form, o których dobrze wiecie i je znacie. w harcerstwie jestem od roku 2006, gdyż tego roku w Lipuszu powstała 7 Drużyna Harcerska im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, drużyna ta funkcjonuje w hufcu Kościerzyna. Stopień, który posiadam to samarytanka, mam otwartą próbę na harcerkę orlą i w najbliższym czasie planuję otworzyć próbę na przewodnika.
Wydaje mi się, że to co najważniejsze napisałam, ale jeśli macie pytania, to pytajcie
Pozdrawiam . Czuwaj!

Offline

 

#8 2012-07-30 13:58:49

Wiki Guz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Hej!
Coś o mnie? Wiktoria, ale wolę jak mówią na mnie po prostu Wiki ( lub, po tegorocznym obozie "smerfeta"). Właśnie trwają moje najdłuższe wakacje w zyciu, bo jestem tegoroczną maturzystką. Zaczynam studia w październiku.
W ZHP jestem od 2009r. pełnie funkcję drużynowej 2 SDH. Jestem pełna pozytywnej energii i uwielbiam poznawać nowych ludzi.

Offline

 

#9 2012-07-31 16:51:35

Marta Łopacińska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-31
Posty: 5
Punktów :   

Re: O sobie

Cześć! Jestem Marta, przez niektóre osoby z mojego szczepu nazywana Kudłatą. Dowiecie się dlaczego, jak zobaczycie moje włosy Mam 16 lat i ze wstydem muszę przyznać - stopień ochotniczki. Bronię się jednak dzielnie, bo otworzyłam próbę na samarytankę. Od września idę do nowej szkoły - LO im. Ruy'a Barbosy w Warszawie. Tak, na kurs przyjadę ze stolicy. Bardzo mi na tym zależało i cieszę się, że się dostałam. Co więcej o mnie? Profil klasy jaki wybrałam to biol-chem, ponieważ uwielbiam przyrodę. Chcę dowiadywać się jak coś jest zbudowane i  jak funkcjonuje. Ukończyłam szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i od drużynowej otrzymałam zadanie nauczenia się grania na gitarze, ale ciężko mi to idzie. Niestety. Kocham śpiewać, a według dziewczyn z zastępu mam talent aktorski. Pokazałam to na tegorocznym biszkopcie.
Co robię w tej chwili? Siedzę na obozie W Wejdykach koło Rynu. Mój szczep - organizator + 64 +206.
Ok. To teraz trochę harcersko. Do związku dołączyłam, kiedy miałam 12 lat. Bardzo spodobał mi się 205 szczep im. gen. Mariusza Zaruskiego. Zostałam tu i staram się aktywnie działać. Moja drużyna "Adelante" (z hiszpańskiego "naprzód", "do dzieła") jest bardzo zgrana. Razem rośniemy i spędzamy czas. Bardzo ich kocham. Teraz pełnię funkcję przybocznej, po wakacjach spróbuję założyć drużynę młodszoharcerską. Jest takie zapotrzebowanie, bo jak wspominałam wcześniej, Adelante trochę już podrosło.
Do zobaczenia na kursie! Czuwaj! Marta

Offline

 

#10 2012-07-31 19:45:24

 Aleksander Bryksy

Nowy użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2012-07-31
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Witajcie Mam na imię Alek Otóż od 7 lat jestem w harcerstwie. Od początku działam w tej samej drużynie, a jest nią 15 GDH " Puszcza " ze Szczepu          " Rodło " Hufiec wrzeszcz - oliwa. Jestem w niej przybocznym, a po zaliczonym kursie przejmuje drużyne. Posiadam stopień odkrywcy z otworzoną próbą na ćwika. Oprócz harcerstwa pasjonuje mnie mechanika pojazdowa i dlatego właśnie chodzę do Technikum Samochodowego w Gdańsku. Do zobaczenia

Offline

 

#11 2012-08-02 11:21:51

Łukasz Materny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: O sobie

Witam!
Nazywam się Łukasz. W harcerstwie wybija mi już 7 lat. Działam w 13 Sopockiej Drużynie Harcerskiej "Czarna Trzynastka" gdzie jestem zastępowym. Jest ona częścią 13 czarnego szczepu "Wataha". Po ukończeniu chciałbym w celu powiększenia szczepu założyć własną drużynę. Lubię sport, uwielbiam też grać na gitarze udając że umiem śpiewać. Mam ukończoną próbę na odkrywcę i zaczętą na ćwika. Zaczynam naukę w I LO w Sopocie.

Ostatnio edytowany przez Łukasz Materny (2012-08-02 11:23:24)

Offline

 

#12 2012-08-02 11:50:48

 Łukasz Kochowski

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-21
Posty: 12
Punktów :   
Hufiec: Gdańsk - Przymorze
Stopień: phm/HO
Otwarta próba: HR

Re: O sobie

To chyba czas na mnie;)
I'm Łukasz. Prywatnie przygotowuję się do pisania pracy inżynieryjnej z budownictwa, bo jakoś obrona w marcu. Obecnie odbywam bardzo ciekawe praktyki w biurze projektowym, gdzie siedzę i robię pełno rzeczy związanych z moim przyszłym zawodem. A "zawodowo", choć harcerstwo traktuję jako hobby i styl życia - chyba najważniejsza funkcja - przyboczny drużyny wielopoziomowej odpowiedzialny za pion starszoharcerski. Przez ponad 3 lata byłem drużynowym tej drużyny, założyłem ją i nadszedł czas na przekazanie sterów, co uczyniłem niespełna rok temu. A prócz tego robię coś na każdym szczeblu organizacji - w hufcu, członek komendy ds. organizacyjnych, szef zespołu promocji, informacji i pozyskiwania środków, członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. W Chorągwi członek Wydziału Pracy z Kadrą. W GK członek Wydziału Nowych Technologii. Jest tego trochę, ale dobra organizacja pracy i wszystko da się zrobić. No i oczywiście bardzo lubię   kształcić. I już nie mogę doczekać się kursu;) To chyba na tyle, bo się rozpędziłem;p


Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym… Stawiajcie wyzwania

Jan Paweł II

Offline

 

#13 2012-08-04 22:33:25

MagdaKirzenkowska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Cześć .
Jestem Magda i jestem z chorągwi warmińsko-mazurskiej hufca Iława. W październiku założyłam V Lubawską Drużynę Harcerską "InVictus" w której jestem drużynową . Wcześniej ok roku czasu byłam przyboczną w gromadzie zuchowej.W lipcu nasza drużyna zdobyła odznakę drużyny grunwaldzkiej . Niedawno złożyłam zobowiązanie. Obecnie mam stopień Harcerki Orlej ale od września/października zamierzam otworzyć próbę na HR.

Poza harcerstwem od września idę do II kl LO na profil bio-chem. Jestem wolontariuszką w niepublicznym zakładzie długoterminowej opieki , jestem członkiem szkolnego koła LOK czyli strzelam z broni ostrej KBKs  wiatrowek itp.  Biorę udział w rocznym projekcie " Szkoła młodzieżowych animatorów Warmii i Mazur".

Offline

 

#14 2012-08-05 10:42:28

Monika Czapska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: O sobie

Jestem Monika mieszkam w Bytoni i należę do Hufca Czarna Woda. Obecnie studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i od października rozpocznę II rok studiów magisterskich. Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęłam w 2010 r. a więc stosunkowo nie dawno. Jestem przyboczną 4 DH "Kotwica" im. Księcia Świętopełka II Wielkiego. Jest to drużyna wielopoziomowa. Mam stopień HO i otwartą próbę na pwd. Pasjonuję się ratownictwem, uwielbiam marsze na orientacje, spacery i góry.
Pozdrawiam

Offline

 

#15 2012-08-07 18:38:29

Jacek Okruciński

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: O sobie

Cześć!
Nazywam się Jacek i jestem z Redy. Lubie podróżować i czytać fantastyke. Należe do 20 redzkiej drużyny harcerskiej czarnych beretów i jestem tam przybocznym. W harcerstwie działam od 7 lat.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clannara.pun.pl www.cojclangnr.pun.pl www.adamsowie.pun.pl www.chrzescijanie.pun.pl www.zielonaklasa.pun.pl